RN731JTTD8251C25
Mfr.Part #
RN731JTTD8251C25
Description
RES 8.25K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
8.25kOhm
Tolerance :
±0.25%
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD8251C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8251C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.25kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C