RN731JTTD8251B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8251B50
Description
RES 8.25K OHM 0.1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Resistance :
8.25kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD8251B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8251B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.25kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C