RN731JTTD8251B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8251B25
Description
RES 8.25K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Width :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
8.25kOhms
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Length :
1.6mm
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD8251B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8251B25
RN73 Series, Thin Film, 8.25kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C