RN731JTTD8251A10
Mfr.Part #
RN731JTTD8251A10
Description
RES 8.25K OHM 0.05% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
8.25kOhm
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm