RN731JTTD8250D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8250D25
Description
RES 825 OHM 0.5% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
825Ohm