RN731JTTD8250D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8250D100
Description
RES 825 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
825Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD8250D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8250D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 825Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C