RN731JTTD8250D10
Mfr.Part #
RN731JTTD8250D10
Description
RES 825 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
825Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD8250D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8250D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 825Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C