RN731JTTD8250C10
Mfr.Part #
RN731JTTD8250C10
Description
RES 825 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
825Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD8250C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8250C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 825Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C