RN731JTTD8250B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8250B50
Description
RES 825 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
825Ohm
Weight :
2.012816mg
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD8250B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8250B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 825Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C