RN731JTTD8250B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8250B25
Description
RES 825 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Resistance :
825Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
RN73
Factory Lead Time :
10 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD8250B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8250B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 825Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C