RN731JTTD8202F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8202F50
Description
RES 82K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
82kOhm
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD8202F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8202F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C