RN731JTTD8202F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8202F25
Description
RES 82K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
82kOhm
Tolerance :
±1%
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C