RN731JTTD8202F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8202F100
Description
RES 82K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
82kOhm
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W