RN731JTTD8202D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8202D100
Description
RES 82K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
82kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD8202D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8202D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C