RN731JTTD8202C25
Mfr.Part #
RN731JTTD8202C25
Description
RES 82K OHM 0.25% 1/16W 0603
2
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
82kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD8202C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8202C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C