RN731JTTD8202B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8202B50
Description
RES 82K OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
82kOhm