RN731JTTD8201F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8201F25
Description
RES 8.2K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
8.2kOhm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8201F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8201F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C