RN731JTTD8201D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8201D25
Description
RES 8.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
yes
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
8.2kOhm
Datasheets
RN731JTTD8201D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8201D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C