RN731JTTD8201D10
Mfr.Part #
RN731JTTD8201D10
Description
RES 8.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.2kOhm
Datasheets
RN731JTTD8201D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8201D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C