RN731JTTD8201C25
Mfr.Part #
RN731JTTD8201C25
Description
RES 8.2K OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
2
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
8.2kOhm
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD8201C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8201C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C