RN731JTTD8201B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8201B50
Description
RES 8.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.2kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8201B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8201B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C