RN731JTTD8201B10
Mfr.Part #
RN731JTTD8201B10
Description
RES 8.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Resistance :
8.2kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD8201B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8201B10
RN73 Series, Thin Film, 8.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C