RN731JTTD8201B05
Mfr.Part #
RN731JTTD8201B05
Description
RES 8.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
8.2kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W