RN731JTTD8201A25
Mfr.Part #
RN731JTTD8201A25
Description
RES 8.2K OHM 0.05% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
8.2kOhm
RN73
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W