RN731JTTD8201A10
Mfr.Part #
RN731JTTD8201A10
Description
RES 8.2K OHM 0.05% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
8.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
yes
Working Voltage :
75V