RN731JTTD8200F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8200F50
Description
RES 820 OHM 1% 1/16W 0603
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
820ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD8200F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8200F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 820Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C