RN731JTTD8200F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8200F25
Description
RES 820 OHM 1% 1/16W 0603
yes
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
0603 (1608 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
820ohm