RN731JTTD8200F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8200F100
Description
RES 820 OHM 1% 1/16W 0603
Weight :
2.012816mg
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
820ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%