RN731JTTD8200F10
Mfr.Part #
RN731JTTD8200F10
Description
RES 820 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
820ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm