RN731JTTD8200D50
Mfr.Part #
RN731JTTD8200D50
Description
RES 820 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
820ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD8200D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8200D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 820Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C