RN731JTTD8200C25
Mfr.Part #
RN731JTTD8200C25
Description
RES 820 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
820ohm