RN731JTTD8200C10
Mfr.Part #
RN731JTTD8200C10
Description
RES 820 OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
820ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.25%
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD8200C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8200C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 820Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C