RN731JTTD8200B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8200B50
Description
RES 820 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
820ohm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
yes
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD8200B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8200B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 820Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C