RN731JTTD8200B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8200B25
Description
RES 820 OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
820ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
RN73
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V