RN731JTTD8200B05
Mfr.Part #
RN731JTTD8200B05
Description
RES 820 OHM 0.1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
820ohm
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD8200B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8200B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 820Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C