RN731JTTD81R6F25
Mfr.Part #
RN731JTTD81R6F25
Description
RES 81.6 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Resistance :
81.6Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD81R6F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD81R6F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 81.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C