RN731JTTD81R6F100
Mfr.Part #
RN731JTTD81R6F100
Description
RES 81.6 OHM 1% 1/16W 0603
2
Case Code (Imperial) :
Resistance :
81.6Ohm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD81R6F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD81R6F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 81.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C