RN731JTTD81R6D50
Mfr.Part #
RN731JTTD81R6D50
Description
RES 81.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
81.6Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V