RN731JTTD81R6D25
Mfr.Part #
RN731JTTD81R6D25
Description
RES 81.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
81.6Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD81R6D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD81R6D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 81.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C