RN731JTTD81R6B50
Mfr.Part #
RN731JTTD81R6B50
Description
RES 81.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
81.6Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD81R6B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD81R6B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 81.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C