RN731JTTD8162F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8162F50
Description
RES 81.6K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
yes
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
81.6kOhm
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD8162F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8162F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 81.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C