RN731JTTD8162F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8162F25
Description
RES 81.6K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
81.6kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD8162F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8162F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 81.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C