RN731JTTD8162F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8162F100
Description
RES 81.6K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
81.6kOhm
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD8162F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8162F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 81.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C