RN731JTTD8162D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8162D25
Description
RES 81.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
81.6kOhm
Datasheets
RN731JTTD8162D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8162D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 81.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C