RN731JTTD8162D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8162D100
Description
RES 81.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
81.6kOhm
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm