RN731JTTD8162B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8162B25
Description
RES 81.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
81.6kOhm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm