RN731JTTD8161F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8161F100
Description
RES 8.16K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
8.16kOhm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD8161F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8161F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.16kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C