RN731JTTD8161D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8161D25
Description
RES 8.16K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
8.16kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD8161D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8161D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.16kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C