RN731JTTD8161B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8161B50
Description
RES 8.16K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
8.16kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
e3
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD8161B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8161B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.16kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C