RN731JTTD8160F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8160F50
Description
RES 816 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
816Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C